تبلیغات
عینک فراز - مطالب هفته سوم تیر 1393
عینک فراز
,, خوش آمدید,, ما را از نظرات ارزشمند خود مطلع کنید
img img img
درباره سایت
مشاهده مطالب سایت

درباره سایت

درباره ما

چشم دیدبان قلعه ی جسم است در حفظ این نعمت خدادادی کوشا باشیم.
مدیر سایت
ایمیل
وبسایت
img img img
سخن روز
بزرگترین عیب برای دنیا همین بس که بی‌وفاست.
‐ حضرت علی علیه‌السلام
خداوندا مرا از کسانی قرار دِه که دنیاشان را برای دینشان میفروشند نه دینشان را برای دنیاشان.
‐ دکتر علی شریعتی
آدمی ساخته‌ی افکار خویش است فردا همان خواهد شد که امروز می‌اندیشیده است.
‐ مترلینگ

امکانات سایت

مطالب سایت

img img img
دوشنبه 16 تیر 1393 ساعت 08:15 ق.ظ

پوست اطراف چشم نازك‌ترین و شكننده ‌ترین پوست در تمام سطح بدن است و با توجه به این كه هنگام صحبت‌كردن با دیگران، چشم‌ها كانون توجه محسوب می‌شوند، چین و چروك‌های اطراف آن به‌عنوان بزرگ ‌ترین علت پیری چهره شناخته شده‌اند.

كیست‌های زیر چشمی نیز صدمه زیادی به چهره فرد وارد می‌كند و باعث ایجاد قیافه‌ای آشفته و پریشان می‌شود.

ورزش‌های مخصوص چشم می‌تواند كمك زیادی به چشم‌های پف‌آلود كند. افتادگی پلك‌ها نیز با تمرین‌های مؤثر و ورزش‌های ضد پیری چشم، تا حد زیادی برطرف می‌شود.

یکشنبه 15 تیر 1393 ساعت 05:00 ب.ظ
خشكی چشم یك از شایعترین علت های مراجعه افراد به درمانگاه چشم پزشكی است. این بیماری كه ناشی از تغییر در كیفیت یا كمیت اشك چشم می باشد می تواند افراد را در همه گروه های سنی مبتلا كند اما شیوع آن در افراد مسن تر بیشتر است. به علاوه این بیماری بیشتر زنان را مبتلا می كند. علائم این بیماری ممكن است از سوزش و خارش خفیف چشم در موقع انجام كارهای چشمی تا ایجاد سوراخ قرنیه در موارد خیلی شدید متغییر باشد.
یکشنبه 15 تیر 1393 ساعت 03:00 ب.ظ
Corneal Refractive Therapy یا Orthokeratology درمانی غیر جراحی است كه از طریق تغییر شكل موقتی قرنیه، نزدیك بینی را اصلاح می كند. تغییر شكل قرنیه سبب می شود نور بهتر بر روی شبكیه متمركز شده و تصویر بهتری ایجاد شود (بطور كلی تمامی روش های اصلاح عیوب انكساری از عینك و كنتاكت لنز تا لیزیك همین كار را می كنند). در این روش با استفاده از یك نوع كنتاكت لنز سخت كه نسبت به اكسیژن نفوذ پذیر است (Rigid Gas Permeable Contact Lens) نزدیك بینی از طریق تغییر انحنای قرنیه و كاهش تحدب آن اصلاح می شود. تفاوت عمده این روش با روش های جراحی اصلاح عیوب انكساری نظیر لیزیك این است كه روش های جراحی دائمی هستند ولی در این روش در صورت عدم استفاده از لنز، شكل قرنیه پس از سه روز به حالت اولیه باز می گردد.
یکشنبه 15 تیر 1393 ساعت 01:00 ب.ظ

شبکوری یک اختلال بینایی می باشد، به طوری که دید در تاریکی یا شب، به صورت غیر عادی مختل می شود. 

تنها دید ضعیف در شب مشکل افراد مبتلا به شبکوری نیست، بلکه هنگامی که از یک محیط روشن به یک محیط کم نورتر می روند، برای تطابق دید، نیاز به زمان طولانی تری نسبت به افراد معمولی دارند.

تباین و تقابل(کنتراست) دید نیز ممکن است به میزان بسیار زیادی کاهش یابد.

یکشنبه 15 تیر 1393 ساعت 11:00 ق.ظ
بله! چشم های ما مثل همه جای بدن ما نیاز به سوزاندن مواد غذایی دارند که توسط رگ های خونی به چشم می رسند و برای این کار، یعنی برای سوزاندن مواد غذایی، نیاز به اکسیژن داریم. این در حالی است که قرنیه، یعنی جلویی ترین قسمت چشم یا به عبارتی همان قسمت گنبدی شکلی که در جلوی چشم ما قرار دارد، و لنزهای طبی را روی آن قرار می دهیم، باید همیشه شفاف باشد تا بتوانیم همه جا را ببینیم. برای اینکه قرنیه شفاف بماند، لازم است که رگ های خونی در قرنیه شفاف بماند، به همین علت، قرنیه بدون رگ است و امکان دریافت اکسیژن از خون را ندارد. جالب است بدانیم که : قرنیه چشم ما اکسیژن را مستقیم از هوا دریافت می کند و شاید تنها جای بدن باشد که قادر به استفاده کردن از اکسیژن موجود در هوا است. بله! چشم های ما نفس می کشند، آن هم به معنای حقیقی این عبارت!
یکشنبه 15 تیر 1393 ساعت 07:00 ق.ظ
به گفته یک اپتومتریست، همواره باید یک سری اصول علمی و کاربردی ویژه ای در نظر گرفته شود تا فرد به هنگام استفاده از عینک دچار مشکلات چشمی ، بینایی و علایمی همچون سردرد ، خستگی چشم ، دو بینی و تاری گاه گاهی نشود.
شنبه 14 تیر 1393 ساعت 11:28 ب.ظ

آیا مبتلا به فشارخون هستید؟ آیا می دانید كه بالا بودن فشارخون علاوه بر عوارضی كه در قلب، كلیه، مغز و سایر اندام ها ایجاد می كند می تواند روی چشمان شما نیز تأثیر بگذارد؟

بیماری فشارخون كه بصورت فشار دیاستولی بالای 90 و یا فشار سیستولی بالای 140 میلی متر جیوه تعریف می شود باعث تغییرات گسترده و پیچیده ای در عروق بدن می شود. از آنجا كه شبكیه تنها عضوی از بدن است كه عروق آن بصورت مستقیم قابل مشاهده می باشد ممكن است قبل از آنكه عوارض فشارخون در سایر اعضای بدن پدیدار شود بتوان عوارض فشارخون را در رگ های شبكیه تشخیص داد. بنابراین اگر چشم پزشك فقط با معاینه چشم به شما گفت كه احتمالاً مبتلا به فشارخون هستید تعجب نكنید.

شنبه 14 تیر 1393 ساعت 11:27 ب.ظ

قطره های چشمی می توانند در درمان بیماریها یا رفع ناراحتیهای چشمی بسیار مفید باشند. اما مهم است كه بیاد داشته باشید كه تمامی داروها می توانند عوارض جانبی داشته باشند. داروها بیماریها را درمان می كنند اما می توانند گاهی اوقات مشكل ایجاد كنند.

بسیاری از بیماریهای چشمی را می توان با قطره ها درمان كرد. اغلب اثر داروها در چشم باقی می ماند و فقط مقدار كمی از آن به سایر نقاط بدن میرسد بنابراین خطر كمی نسبت به داروهای خوراكی در ایجاد عوارض جانبی دارند.

بعضی از عوارض قطره های چشمی موضعی هستند بدین معنی كه روی چشم اثر می كنند ولی در تمامی بدن اثری ندارند. اما مانند هرگونه داروی دیگری قطره های چشمی می توانند سلامتی شما از جمله سلامتی چشمانتان را به خطر بیاندازند.

شنبه 14 تیر 1393 ساعت 11:24 ب.ظ

اگر مكرراً دچار سردرد شوید حتماً دوستان و اطرافیان به شما توصیه می‌كنند كه برای معاینه چشم و كنترل شماره عینك به چشم پزشك مراجعه كنید. اما آیا واقعاً مشكلات چشمی می‌توانند باعث ایجاد سردرد شوند؟

یك عقیده عمومی شایع ولی نادرست این است كه خستگی چشم ناشی از عیوب‌انكساری یا انحراف چشم مخفی از علل شایع سردرد است. گرچه عیوب انكساری و انحراف چشم مخفی باید در صورت وجود تصحیح شوند و گاهی تصحیح آن‌ها به بهبود سردرد كمك می‌كند، اما در اغلب موارد سردرد ربطی به شماره عینك فرد ندارد. البته برخی از بیماری‌های چشمی می‌توانند سردرد ایجاد كنند و برخی از انواع سردرد نیز با علائم چشمی همراه هستند، اما در اكثر افراد مبتلا به سردرد نتیجه معاینه چشم كاملاً طبیعی است.

شنبه 14 تیر 1393 ساعت 11:05 ب.ظ
شاید به جرات بتوان گفت حس بینایی یکی از مهمترین حواس انسان است بطوریکه هیچ یک از اعضای حسی دیگر از نظر دریافت حجم عظیم اطلاعات دارای چنین گنجایشی نیستند.در هنر ، مذهب و فلسفه ، چشم نمایانگر روح و جوهر قدرت است . با این حال بسیاری از مردم دچار اختلال بینایی هستند ولیکن اکثر آنان نسبت به مشکل خود نا آگاهند. این امر در کودکان بسیار بارز تر است.پیامد های عیوب انکسار از قبیل : سردرد ، دو بینی ، چشم درد ، قرمزی چشم ، اشکریزش ، ترس از نور باعث عدم تمایل به انجام کارهای چشمی می شود.
img