عینک فراز
,, خوش آمدید,, ما را از نظرات ارزشمند خود مطلع کنید
img img img
درباره سایت
مشاهده مطالب سایت

درباره سایت

درباره ما

چشم دیدبان قلعه ی جسم است در حفظ این نعمت خدادادی کوشا باشیم.
مدیر سایت
ایمیل
وبسایت
img img img
سخن روز
بزرگترین عیب برای دنیا همین بس که بی‌وفاست.
‐ حضرت علی علیه‌السلام
خداوندا مرا از کسانی قرار دِه که دنیاشان را برای دینشان میفروشند نه دینشان را برای دنیاشان.
‐ دکتر علی شریعتی
آدمی ساخته‌ی افکار خویش است فردا همان خواهد شد که امروز می‌اندیشیده است.
‐ مترلینگ

امکانات سایت

مطالب سایت

img img img
دوشنبه 7 اسفند 1396 ساعت 08:00 ب.ظ
ازنظرزیباشناسی،چشم‌هامهم‌ترین جزء صورت هستند،چشم‌ها نشان دهنده سن فردومنعکس کننده حالات هیجانی وخلقی وی هستند،اما متاسفانه چشم‌ها وپلک‌ها زودتراز سایراجزای بدن،علائم پیری رانشان می‌دهند....
دوشنبه 7 اسفند 1396 ساعت 04:00 ب.ظ
محققان دانشگاه جنوب کالیفرنیا در لس آنجلس معتقدند می توان با آزمایش اشک فرد، بیماری پارکینسون را ردیابی کرد.
حققان دانشگاهی طی آزمایشی متوجه شده اند سطح پروتئین های موجود در اشک بیماران مبتلا به پارکینسون با افراد عادی متفاوت است.

محققان دانشگاه جنوب کالیفرنیا در لس آنجلس معتقدند می توان با آزمایش اشک فرد، بیماری پارکینسون را ردیابی کرد.


دوشنبه 7 اسفند 1396 ساعت 12:00 ب.ظ
سیناپرس: بیش از 285 میلیون نفر در سراسر جهان از نابینایی و از دست دادن قدرت بینایی رنج می برند.

به اعتقاد دکتر آنا سامرز Anne Sumers ، چشم پزشک و سخنگوی بخش چشم شناسی آکادمی آمریکا از دست دادن حتی بخشی از قدرت بینایی، از نظر احساس می تواند خیلی دردناک باشد و  در ادامه، استقلال فرد را مختل کند.دوشنبه 7 اسفند 1396 ساعت 09:13 ق.ظ
در دنیای امروز میلیون ها نفر به علت دوربینی یا نزدیک بینی مجبور به استفاده از عینک هستند. اما ابداع یک قطره چشم منحصر به فرد اصلاح عیوب انکساری را ممکن خواهد کرد.مبدع این قطره چشم می گوید ترکیبات موجود در این محصول که بر مبنای فناوری نانو ابداع شده قادر به برطرف کردن مشکلات قرنیه چشم خوک بوده و می توان امیدوار بود که در آینده نزدیک بتوان با استفاده از همین قطره چشم نیاز به استفاده از عینک در انسان ها را برای همیشه از بین برد.

این اولین بار است که یک قطره چشم برای حل دائمی مشکل دوربینی و نزدیک بینی ابداع می شود. این قطره هم در کودکان و هم در بزرگسالان و برای رفع هر دو مشکل دوربینی و نزدیک بینی قابل استفاده است.  

تنها در آمریکا ۵ تا ۱۰ درصد از مردم با مشکل دوربینی و حدود ۴۲ درصد از آنها که بین ۱۲ تا ۵۴ سال سن دارند با مشکل نزدیک بینی دست به گریبان هستند. افرادی که در مناطق شهری زندگی می کنند معمولا دوبرابر افراد روستانشین با خطر ابتلا به این مشکل مواجه هستند.

استفاده از این قطره های منحصر به فرد در آینده می تواند جایگزین استفاده از لنزهای چشمی هم بشود و با استفاده از آنها تمرکز بر روی اشیا از فواصل مختلف ممکن خواهد شد. همچنین بیماران می توانند با نصب یک برنامه تلفن همراه بر روی گوشی خود و اندازه گیری میزان مشکل انکساری چشمانشان یک الگوی خاص برای استفاده از قطره های چشم مذکور به دست آورند.

پنجشنبه 3 اسفند 1396 ساعت 09:31 ب.ظ
مسئول برنامه علمی هفتمین سمینار سالیانه جامعه اپتومتری ایران، نسبت به شیوع رو به افزایش عیوب انکساری ناشی از گرایش روز افزون به استفاده از وسایل الکترونیکی در جامعه هشدار داد.

 دکتر محسن حیرانی در آستانه برگزاری هفتمین سمینار سالیانه جامعه اپتومتری ایران، گفت: این سمینار با محوریت تجویز منطقی عینک برگزار می شود.

وی با اشاره به شیوع بالای عیوب انکساری در جامعه، تاکید کرد: متاسفانه نزدیک بینی که با گرایش روزافزون مردم به استفاده از وسایل الکترونیکی، از شیوع بسیار بالایی برخوردار است.

حیرانی ادامه داد: آسیب های استفاده از وسایل الکترونیکی در جامعه نگران کننده است و این معضل برای خانواده ها به خصوص کودکان سن مدرسه، مهم است.

مسئول برنامه علمی هفتمین سمینار جامعه اپتومتری ایران افزود: اپتومتریست ها مسئولین اولیه مراقبت های بینایی هستند و تخصصی ترین معاینات بیماران دچار عیوب انکساری بر عهده این افراد است.

به گفته حیرانی، تجویز عینک، لنزهای تماسی و اصلاحاتی که به صورت غیر جراحی انجام می شود، در حیطه وظایف اپتومتریست هاست.

وی، دیگر خدمات اپتومتریست ها را نیاز بیماران به بینایی درمان عنوان کرد و افزود: موضوع «ویژن تراپی» یا بیمارانی که بخشی از بینایی آنها از دست رفته و توسط وسایل کمک بینایی اصلاح می شوند، در سمینار امسال مورد بررسی قرار می گیرد.

حیرانی تاکید کرد: در این سمینار ۶ پنل شامل تجویز تخصصی در نزدیک بینی و دوربینی، تجویز تخصصی در آستیگماتیسم، تجویز در مشکلات تطابقی و پانل تجویز پیرچشمی، چالش های حوزه تجویز کم بینایی، بیمارانی که دارای بیماری خاص هستند مثل سندرم دان یا ورزشکاران به صورت تخصصی، مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.

وی، از دیگر برنامه های این سمینار را برگزاری کارگاه هایی با تاکید بر روی فیت عینک، ساخت عینک، کارگاه لنز، کارگاه دارو درمانی در اپتومتری و...، عنوان کرد و افزود: شعار سمینار امسال، تجویز و ساخت عینک طبی است.

حیرانی گفت: سعی شده افرادی که در این سمینار شرکت می کنند بعد از پایان سمینار از نظر سطح علمی ارتقاء پیدا کنند و بتوانند خدمات بهتری به جامعه ارائه دهند.

هفتمین سمینار سالیانه جامعه اپتومتری ایران در روزهای ۵ تا ۶ بهمن ۹۶ در سالن امام خمینی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می شود.

پنجشنبه 3 اسفند 1396 ساعت 09:31 ب.ظ
دبیر علمی هفتمین سمینار جامعه اپتومتری ایران، گفت: عوارض تجویز نمره اشتباه عینک، باعث بالا رفتن نمره چشم و ایجاد سردردهای خفیف می شود

 دکتر علی میرزاجانی در حاشیه افتتاحیه این سمینار که با محوریت تجویز تخصصی عینک به مدت دو روز در سالن امام خمینی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می شود، افزود : برای تجویز یک عینک دقیق حداقل ۲۰ دقیقه لازم است و آزمون های زیادی توسط اپتومتریست ها و چشم پزشک انجام می شود تا نهایت یک عینک با یک نمره تجویزی برای بیمار به دست آید.

وی در پاسخ به این سئوال که اگر عینک اشتباه تجویز شود چه عوارضی دارد اظهار داشت : اگر فرد از عینک اشتباه استفاده کند عوارض و عواقب آن گاهی اوقات بعد از چندسال تازه خودش را نشان می دهد و این عوارض گاها غیر قابل جبران است.

رئیس انجمن علمی اپتومتری ایران عنوان کرد: اهمیت تجویز عینک در کودکان به مراتب بیشتر است به دلیل اینکه بزرگسالان با علائمی که احساس می کنند و گزارشاتی که می دهند مانع از استفاده عینک اشتباه میشوند ولی متاسفانه در کودکان اینطور نیست و عواقب جبران ناپذیری بهمراه دارد.

وی ادامه داد: مردم باید تجویز عینک شان را از اپتومتریست ها و چشم پزشک ها مطالبه کنند و هر مرکزی که اعلام کند می تواند نمره عینک شما را تعیین کند به این مسئله بسنده نکنند و حتما توسط اپتومتریست ها و چشم پزشک ها ی که دارای شماره نظام پزشکی هستند و براساس برنامه فعالیتی که می گیرند در این زمینه اقدام کنند و اگر به مراکز معتبر و دارای مجوز مراجعه می کنند قطعا این عوارض و عواقب وجود نخواهد داشت.

استادیار دانشگاه علوم پزشکی ایران عنوان کرد: عوارض عینک اشتباه می تواند موجب افزایش بی رویه نمره عینک، کاهش تمرکز فرد و ایجاد سردردهای خفیف و انحرافات مخفی برروی بالانس عضلات چشم باشد.

وی اظهار داشت : بعضا افراد از روی عینک هایی که مدتها فرد استفاده می کرده کپی بر می دارند و مجدد عینک نو می سازند و این اشتباه است و طبق آیین نامه عینک طبی در موسسات عینک طبی بایستی حتما براساس نسخه ای که ۶ ماه از تاریخ آن بیشتر نگذشته باشد اقدام به ساخت عینک کنند و متاسفانه این رعایت نمی شوند و پیشنهاد می کنیم که مردم در نظر بگیرین اگر نسخه عینک آنها بیشتر از ۶ ماه از ان گذشته از روی ان عینک نسازند و یا از روی عینک قبلی شان اقدام به ساخت عینک نکنند و حتما با چکاپ به روز شوند و براساس معاینات روزشان اقدام به ساخت عینک کنند.

img
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو